تعمیر تلویزیون بانه ای سامسونگ

تعمیر تلویزیون در در تهران
اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره
در گذشته تا به امروز می توان مهم‌ترین عامل جمع کردن خانواده دور هم را وجود تلویزیون ها دانست اما با توجه به سبک زندگی این روزها، معولا می توان گفت وجود تلویزون در هر خانه به بیش از یک عدد افزایش یافته به طوری که در هر اتاق یکی برای اعضای خانواده تجهیز گردیده است. همچنین امروزه با وجود طرفداران برنامه‌های تلویزیونی هم نباشیم باز هم برای استفاده از کنسول‌های بازی و یا اتصال کامپیوتر و… نیازممند به تلویزیون م یباشیم.
امروزه تعمیرات تلویزیون زمانی آغار می گردد که شما با یکی از این مشکلات تلویزیون رو به رو گردید.از جمله خرابی ها را می توان به مواردی چون روشن نشدن تلویزیون ، تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد، تلویزیون خاموش و روشن می شود، تصویر تلویزیون پرش دارد، تصویر تلویزیون تیره شده است و… اشاره کرد.
پیشرفت علم موجب اتصال راحت تلویزیون ها به انواع مرورگرها و شبکه های اینترنتی و همچنین قابلیت دسترسی و اتصال آسان به اینترنت شده است که کاربران می توانند از این طریق به انواع فیلم ها و برنامه ها دسترسی پیدا نمایند و به صورت آنلاین استفاده نمایند.

خرابی های رایج تلویزیون
امروزه کیفیت تلویزیون ها روز به روز روند صعودی دارد به طوری که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی اند که می تواند به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار مشکلاتی شوند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

خرابی لامپ های تصویر تلویزیون
لامپ تصویر تلویزیون با تهیه کردن روشنایی مورد نیاز برای به نمایش رساندن تصویر نقش مهمی را اجرا می نماید. اگر لامپ تصویر تلویزیون دچار اختلال شود، تصویر از بین رفته و یا قطع و وصل خواهد شد. یکی از مهم¬ترین دلایلی که موجب خرابی لامپ ها می شود، استفاده بیش از حد تلویزیون است. اگر تلویزیون همیشه در حال فعالیت باشد، گرمای زیادی در قطعات تولید می شود. افزایش تدریجی حرارت قطعات تلویزیون آسیب جدی وارد می نماید که در بیشتر مواقع لامپ تصویر بیشترین حساسیت را در این رابطه مشخص می کند.

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:
با توجه به پیشرفت زیاد تکنولوژی و استفاده در ساخت وسایل الکترونیکی، تلاش بسیاری شده تا محصولات کارآمدتر در اختیار کاربران برسد. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در تلاش اند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات وخرابی های دستگاه های پیشین را برطرف نمایند.
علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیوب و ایراداتی در تلویزیون ها مشاهده می شود. به عنوان یکی از این مشکلات می توان به تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن اشار کرد.
علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:
یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن مواجه می گردند را می توانبه این موضوع اشاره داشت. در ابتدا لازم است که ایراد به درستی عیب یابی شود. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل می تواند باشد.

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی و راه حل آن
وقتی شما با پیغام برنامه¬ریزی نشده (Not programmed) از سمت دستگاه خود مواجه می¬شوید ، به این معناست که کانال یابی به درستی انجام نشده است. برای کانال یابی درست می‌توانید از روش کانال¬ یابی خودکار یا دستی استفاده کنید.
کانال یابی خودکار : (Auto Tuning)
برای کانال یابی خودکار می¬توانید مسیر زیر را انجام دهید.
ابتدا دکمه‌ی Smart که بر روی کنترل دستگاه قرار دارد را بزنید و از آن طریق وارد Setting > Channel در تنظیمات تلویزیون شوید.
در منو، از گزینه¬ی Auto Tuning یا کانال‌یابی خودکار استفاده نمایید.
توسط گزینه‌ی Start روند کانال یابی را آغاز نمایید.
در آخر کار، گزینه‌ی Done را انتخاب کنید و خارج گردید.

کانال یابی دستی : (Manual Tuning)
برای انجام کانال‌یابی دستی می¬توانید مطلب زیر را مطالعه و مرحله به مرحله انجام دهید.
1. گزینه‌ی کانال یابی دستی را با وارد شدن به بخش تنظیمات و منوی کانال¬ها انتخاب نمایید.
2. سپس بعد از آن گزینه‌ی تلویزیون دیجیتال استفاده کنید و در قسمت UHFCH کد هر کانال را وارد و ثبت کنید. از طریق روابط عمومی استان می¬توانید کد شهرستان محل سکونت خود را دریافت نمایید.
3. گزینه‌ی به روز رسانی یا افزودن را به عنوان آخرین اقدام انتخاب نمایید تا بتوانید کانال ایجاد شده را اضافه و ثبت نمایید. در صور تی که گزینه نمایان نشده آنتن را بررسی کنید.
همان طور که در متن قبل گفته شده بود می توانید برای دریافت کانال‌های دیجیتال در تلویزیون‌های از این دو روش کانال یابی را انجام دهید. کانال یابی خودکار، شبکه‌ها را بر اساس ترتیب و نام ارائه شده توسط صدا و سیما انجام می گیرد.
از مزایای کانال یابی دستی می توان شبکه ها را به صورت مرتب شده دریافت و ثبت نمود و کانال¬های تکراری در آن¬ها نمی باشد. در کانال‌ یابی به روش دستی نیازمند به شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها هستید . می¬توانید از صدا و سیمای منطقه‌ی خود این اعداد را دریافت کنید.
اما اگر به شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها دسترسی ندارید، از گرینه¬ی کانال یابی خودکار استفاده کنید.

خاموش شدن تلویزیون
گاهی ممکن هست که دستگاه به صورت ناگهانی دچار خاموشی گردد و دیگر روشن نشود .در ادامه علت های آن برای شما بیان خواهیم کرد.
تعمیر بک لایت تلویزیون
بک لایت، نور پشت صفحه تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی را شامل می شود. وقتی بک لایت تلویزیون خراب می شود نور صفحه قطع و صفحه تلویزیون به سیاهی می رود که در این حالت تلویزیون روشن است و شما صدای تلویزیون را تنها خواهید شنید و می توانید شبکه های تلویزیون را تعویض نماییید اما تصویر نمایان نخواهد شد. هزینه تعمیر بک لایت با توجه به مدل و اینچ تلویزیون متفاوت هست.

نوسانات برقی
خاموش شدن ناگهانی تلویزیون دلیل ایجاد نوسانات در برق و خرابی پاور است. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین عمل می کنند، غالباً با نوسانات برق دچار خرابی می‌ شوند. بنابراین به کاربران عزیز توصیه داریم که از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق جلوگیری کنند و در این میان از محافظ‌ های برق استفاده کنند تا از خرابی های احتمالی نیز پیشگیری شود.

تعمیر مشکل صدای تلویزیون
خرابی صدا در تلویزیون های ال ای دی، از مشکلات شایع است. در صورتی که صدای تلویزیون شما قطع گردد ابتدا به منوی تلویزیون مراجعه ، سپس ضمن رفتن به قسمت تنظیمات صدا از خاموش یا روشن بودن صدای تلویزیون اطمینان خاطر پیدا کنید. در صورتی که تنظیمات درست انجام شده بود یک هدفون استفاده کنید و آن را به ورودی هدفون تلویزیون بگذارید، در صورتی که صدا وجود داشت احتمال زیاد بلندگوی تلویزیون خراب می باشد و باید تعویض شود. در این حالت شما می توانید با مرکز تعمیر تلویزیون در تهران تماس برقرار کنید و درخواست راهنمایی و تعمیر آن را کنید.
خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:
یکی از نکات مهم در انجام تعمیرات تلویزیون، عدم جابجایی دستگاه می باشد. خیلی از شکستگی‌ها و ترک های ایجاد شده روی قطعات تلویزیون به دلیل جابه جایی ها اتفاق می افتد.
گاهی اوقات قطعه ای که تعمیرکار تلویزیون می تواند آن را تعمیر نمایند با دستکاری‌های غیر اصولی و یا جابجایی کاملا از دور خارج می شود و باید تعویض شود که موجب ساخت هزینه بیشتری را برای شما می شود.

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک یکی از تخصصی¬ترین مراکز تعمیرات تلویزیون هست که با بهره¬ گیری از دانش روز و تکنسین¬ها و تعمیرکاران مجرب اقدام به تعمیر انواع مدل¬های مختلف تلویزیون می کند. ما در مرکز خود تعمیرکاران مجرب و مسلط به انواع برندهای تلویزیون را استخدام کرده ایم تا آسودگی خیال مشتریان را فراهم کنیم که در ضمن راحتی نیز بتوانند تعمیر تلویزیون خود را به دست افراد متخصص آن برند سپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *